Z historie

V roce 1926, v době počátečního rozmachu ryze národního sportu – házené, nechali se touto hrou zlákat i členové tehdejší Dělnické tělocvičné jednoty.

Historicky první utkání sehrálo družstvo mužů řevnické DTJ na domácím hřišti s celkem DTJ Praha III-IV a prohrálo 1:23. Stalo se tak v září roku 1926 a tento čas byl vzat jako okamžik skutečného vzniku našeho oddílu národní házené.
 Po konsolidaci družstva mužů bylo v následujícím roce ustanoveno také družstvo dorostenců a později i družstva dorostenek a žen.
Jak se měnily generace, měnila se i úroveň hry, kdy naše celky hrály i nejvyšší soutěže (muži I. ligu 1950-52), aby naopak v dobách nejtěžších (II. světová válka) byl problém sestavit aspoň jedno družstvo mužů.
 Vždy se to však podařilo a proto náš oddíl jako jediný v Řevnicích nikdy svoji sportovní činnost nepřerušil.
Ženská družstva neměla takovou vytrvalost a tak byla i delší období, kdy ženská házená neexistovala.
Největší rozmach zaznamenal oddíl v 60. a 70. letech, kdy se utvořilo družstvo mužů, postupně doplňované mladšími borci, které se v roce 1963 probojovalo do I. ligy a tuto soutěž pak hrálo 7 let.
 V té době vzniklo rovněž silné družstvo žen, které po řadu let alternovalo v soutěži nejvyšší.
 Návštěva 1000 diváků na I. lize mužů, nebyla tehdy žádnou zvláštností.
V tomto nejbohatším období disponoval oddíl v některých ročnících až 11 družstvy.
Připomeňme si i časté úspěchy mládeže. Po 4. místě sápalíků na přeboru republiky v roce 1955, přichází 4. místo dorostenců v roce 1959. V roce 1964 se naši žáci stali přeborníky Čech a ve finále republiky získali stříbro.
V roce 1965 jsme dosáhli největšího dorosteneckého úspěchu 2. místem v republice.
Po organizačních rozporech s tehdejším vedením NH jsme v roce 1970 odešli a oddíl pokračoval ve své činnosti v házené mezinárodní. Tímto přechodem zanikla na delší dobu ženská házená. Mužská házená se probojovala až do divize. V té době oddíl zaznamenal také bohatou činnost na mezinárodním poli, když u nás v přátelských zápasech odehrála družstva NSR, NDR, Belgie, Francie, Itálie, Švédska, Polska, Holandska na 197 utkání.
K národní házené se oddíl vrátil v roce 1979, a díky stále dobré práci s mládež přicházejí opět republikové úspěchy: stříbrné medaile žáků 1982, 4. místo dorostenců 1984 a řada dalších účastí až po poslední bronzové medaile dorostenců v roce 1991.
Přínosem k následným úspěchům mládeže byly také SHM (Sportovní hry mládeže), kterých oddíl až dosud uspořádal 43 ročníků.
V roce 1990 vstoupilo družstvo mužů do nově zřízené II. ligy, kde působí dodnes, když v roce 1997 měl oddíl A družstvo mužů dokonce v I. lize a současně B družstvo ve II. lize.
V roce 1995 přebírá ženská družstva znovu obnovená DTJ.
Vzhledem k malému prostoru jsme úmyslně neuvedli žádná jména, věříme, že si každý podle své paměti příslušné generace doplní.
Tři jména, bez kterých by řevnická házená nebyla tím, čím byla a dosud je, však připomenout musíme: František Hrubý, Robert Tausche, Josef Šafránek.