Archiv

Soutěžní ročník 07/08

 

Závěrečné dvoukolo demonstrovalo jarní slabinu.


O víkendu 7.-8. června jsme zakončili dvěma zápasy letošní II. ligu. Bohužel jsme oba na domácím hřišti prohráli. Malým dílem nesehraností obrany, kdy za zraněného Leinwebera zaskočil Tomáš Smrčka, rozhodujícím dílem však neschopností útoku proměňovat vypracované tutovky. Vrcholem této jarní vlastnosti našeho útoku byl nedělní zápas se Všenicemi.


NH Řevnice – Sokol Osek 17:19 (10:10)


Oseku šlo o udržení se ve II. lize a na jeho hře bylo znát, že nechce chybovat a jeho hra byla velice disciplinovaná. Nám se dařilo vést do stavu 10:9, těsně před koncem poločasu jsme v útoku ztratili míč riskantní přihrávkou a hned nato obrana vyběhla proti útočníkům hostí, ti se vyhli a srovnali na 10:10. Po přestávce na náš útok padla deka a nedokázal většinou z jasných příležitostí ani trefit branku.


NH Řevnice – TJ Všenice 13:19 (5:6)


V neděli už náš útok jen pokračoval ve střelecké mizérii. Ta byla mnohem markantnější, neboť stoprocentních šancí bylo o dost více než v sobotním utkání. Navíc si obránce Petr Kokeš se sobotního utkání přinesl zranění lokte, se kterým to vydržel skoro do konce, ale na poslední minuty byl vystřídán útočníkem Tomášem Svitákem.


Letošní jaro bylo z těch posledních (také nepovedených) tím nejnepovedenějším. Po podzimu jsme byli bez porážky druzí pouze na skóre za Přešticemi, se kterými jsme měli lepší vzájemný zápas. Ale na jaře jsme dokázali zvítězit pouze třikrát a k tomu jsme k pěti podzimním přidali ještě jednu remízu. Za jarní výsledky bychom si zasloužili sestoupit Dokonce dva sestupující nám vzali celkem 5 bodů. Chyba je hlavně v útoku, který dal na jaře o 40 branek méně než na podzim. V útoku jsme prostě nedokázali nahradit chybějící střelce (odchod pětigólového střelce Smetany za klokany a zranění třiapůlgólového Erharta).

Letošní sezóna byla tedy krajně nevydařená, ale brzy tady bude podzim a podzimním tabulkám naše družstvo poslední roky vévodí. Kdyby po posledním podzimním zápase nepřicházel již 18tým rokem pětiměsíční míčový půst, měli by i naši borci více šancí v jarních bojích. A možná se už blýská na lepší časy a pokud se DTJ podaří za Liďákem postavit v avizovaných termínech sportoviště přes zimu kryté nafukovací halou, mohli bychom snad i my konečně přes zimu trénovat s míčem, na který si na jaře zatím dlouho zvykáme.


 


Povinné body zůstali doma.


V neděli 1. června naši druholigoví borci hostili již jistého sestupujícího do středočeského oblastního přeboru. Spoje Praha udělaly na podzim pouze jediný bod, ale na jaře překvapivě bodovaly v Újezdě, hned na to s Litohlavami a v Tymákově. Bohužel pro ně, však nedokázaly bodovat v zápasech o udržení a jejich soupeři z konce tabulky se jim vzdálily. My jsme tohoto soupeře nechtěli podcenit a trenér Zuska povolal všechny přespolní a lavičku naplnil do posledního místa.


NH Řevnice – Spoje Praha 22:14 (13:8)


Se Spojaři se v lize vždy trochu trápíme, nevyhovuje nám jejich tvrdá obrana na tělo a naší obraně dělává potíže urputnost vyšlapujících útočníků. Mívali jsme problém i s brankářem Spojů při standardních situacích. Z trestů se nám, ale tentokrát dařilo a to byl hlavní rozdíl oproti předchozím vzájemným soubojům. Rovněž jsme si vypracovali mnoho systémových tutovek, které jsme dokázali zužitkovávat. Po vedoucím gólu na 7:2 jsme již kontrolovali zápas a nepouštěli se příliš do rychlých akcí. Naší obranu stál zápas mnohem více sil. Místo zraněného Leinwebera odehrál celý zápas na beku Tomáš Smrčka, který spolu s brankářem Zeleným zaklel branku pro trestné střílení hostí. Vzhledem k tomu, že hostující útok hrál systémy z vnitřku brankoviště, které převážně končily trestným střílením, bylo o jejich konečné produktivitě rozhodnuto.

Sestava viz fotogalerie, kde je družstvo po tomto nedělním zápase. Branky stříleli: Knýbel 10, Zavadil 10, Hartmann 1, Bělohlávek 1.

 

Starší žáci potvrdili své vítězství v oblastním přeboru. Dohráli i mladší.

V prvním sobotním utkání jasně přehráli naši starší žáci svého soupeře z Podlázek 23:7  (12:1), zahráli si především ti mladší a branky soupeři nastříleli takto: Veselý Petr 9, Jelínek 6, Kraus 4, Štech Jan 2, Edl 1, Holý 1.

V koedukované soutěži (mladší mládež žáci/žačky) si zahráli všichni a naši mladší žáci porazili žačky Podlázek jasně  20:1 (13:1). O branky se podělili takto: Veselý 6, Jelínek 5, Kraus 3, Edl 2, Martin 2, Štech 1 a Marek Huml 1.

V posledním utkání dne nastoupila naše děvčata proti stejnému soupeři a bez svých opor, které odjely se školou do Itálie, prohrála zajímavý zápas 1:5 (0:2). Jedinou branku vsítila Markéta Nováková.


Muži se rozloučili s přeborem(?) dvěma porážkami

Odevzdané „B“ družstvo mužů začalo proti Podlázkám pěkně a do poločasu i senzačně vedlo 13:11. Druhý poločas už nebyl tak přesvědčivý a proto nás čekala prohra 20:23. Branky stříleli: Sviták M. 9, Veselý T.6, Holý 3, Veselý M. 2.

Následný zápas béčka proti silnějšímu družstvu Podlázek byl nad naše síly a podlehli jsme  8:21 (4:10).  Byl to pravděpodobně poslední zápas béčka, protože ti starší už se nestíhají regenerovat zápas od zápasu a mladší nepřicházejí. Příští neděli se bude řešit na hráčském srazu další působení záložního družstva. Naše branky střílel převážně Petr Holý, jednou brankou se přidal Sviták a starší Veselý. Závěrečná sestava je zachycena na posledním fotu.


Z těžkého dvoukola jsme přivezli dva body.


O víkendu 24. – 25. května jsme jeli na hřiště nepříjemných soupeřů. Přeštice s námi sehráli souboj o nejhorší tým jara a vyhráli. V Tymákově to byl hlavně souboj obou brankářů, vynikajícího Václava Majera v brance domácích a ještě lepšího Milana Zeleného v naší brance.


TJ Přeštice – NH Řevnice 14:12 (6:3)

Ačkoliv jsme k zápasu jeli pouze ve třech útočnících (když nepočítám dorostence Veselého a Tomáše Svitáka, který má pochroumané chodidlo), doufali jsme, že by se mohl nějaký bod urodit. Ale to by se musel střelec Zavadil trefit do branky.

Za stavu 9:5 pro domácí (dvacet minut před koncem) přijel pomoci obětavý Pavel Knýbel a ten dokázal vstřelit 5 branek a k dalším dvěma vyhecoval Hartmanna, až jsme se tři minuty před koncem dostali domácím na dostřel jedné branky 12:11 a pak ještě 13:12, ale domácí už si vítězství vzít nenechali a nejhorším týmem jara jsou tak Řevnice.

Branky: Knýbel 5, Bělohlávek 4, Hartmann 2, Sviták 1, Zavadil 0(!!!).


Sokol Tymákov – NH Řevnice 10:13 (4:6)

Tymákov v sobotu překvapivě prohrál se Spojemi Praha 12:13 a tak chtěl tuto prohru určitě před domácím publikem odčinit. První čtvrthodinu se divákům o snadné výhře mohlo i zdát, protože nás domácí dvěma rychlými brankami dostali pod tlak, ale na třetí branku už jsme našli odpověď. Naše obrana s nepřekonatelným Zeleným pak na dlouho zabrzdila snahu domácích o vstřelení dalších branek. I Zavadil si po čtvrtině zápasu vzpomněl, že by měl odpracovat tu sobotní mizérii, kvůli které naši prohráli v Přešticích, a několika se štěstím proměněnými tresty zavelel do útoku. Sérií čtyř branek se nám podařilo otočit poločas ze 4:2 na 4:6. Po přestávce jsme stále udržovali jednobrankové vedení a to hrálo na nervy domácích, kteří neustále plakali na rameni rozhodčího Ruska ze Studénky (pravda, i nám se některé jeho výroky nelíbily, ale vedli jsme a to nám dávalo klid). Sudí částečně podlehl a při střídání brankářů na čtvrtý pokutový hod udělil brankáři Zelenému žlutou kartu za zdržování. Tuhle šestku, jejímž proměněním by domácí srovnali na 10:10 však Pavel Jandus zrakem vytlačil na tyč a při následném protiútoku vyrobila domácí obrana první fatální chybu utkání, když otevřela střed brankoviště přicházejícímu Zavadilovi. Ten nepokrytý využil dostatek času ke skórování. Domácí sice hned odpověděli další brankou, ale také obránci Tymákova zopakovali stejnou chybu a Zavadil ukázal, že když mu dáte hodně času na střelbu, dokáže vystřelit mimo tělo brankáře. Domácí útok měl ještě dost času na obrat v utkání, ale naše obrana a brankář byli proti. 20 sekund před koncem upravil Honza Hartmann na konečných 13:10 pro naše barvy.

Branky našich stříleli: Zavadil 10, Knýbel 2, Hartmann 1.


A tady jarní tabulka, ve které jsme skutečně nejhorší, útok se nám na jaře sesypal.

1.

Ejpovice

8

6

0

2

120

:

105

(15)

12

2.

Most NH

8

5

2

1

124

:

113

(11)

12

3.

Nezvěstice

8

5

1

2

148

:

129

(19)

11

4.

Tymákov

8

4

1

3

104

:

99

(5)

9

5.

Všenice

8

4

0

4

134

:

148

(-14)

8

6.

Litohlavy

8

3

1

4

160

:

135

(25)

7

7.

Žatec

8

3

1

4

151

:

155

(-4)

7

8.

Přeštice

8

3

1

4

120

:

126

(-6)

7

9.

Osek u Rok.

8

2

2

4

127

:

133

(-6)

6

10.

Plzeň-Újezd

8

2

2

4

123

:

132

(-9)

6

11.

Spoje Praha

8

3

0

5

126

:

145

(-19)

6

12.

Řevnice

8

2

1

5

113

:

130

(-17)

5


Muži „B“. Muži v Bakově přežili dvě porážky.


V sobotu 24. května hrálo naše béčko na hřišti Bakova, jehož „A“ tým má již jistý postup do II. ligy. Naštěstí hráli první zápas proti rovnocennějšímu béčku Bakova. Mohli si tedy v plné síle (bohužel nikoliv plné sestavě) zahrát vyrovnaný zápas. Nakonec smolně prohráli o gól. S áčkem Bakova odehráli naši zápas spíše z povinnosti. Oba zápasy sehráli v sestavě sedmi statečných, s jedním útočníkem na obraně: Jelínek L.- Smrčka, Hrubý, Jandus Petr- Veselý T., Veselý M., Holý


ŘEVNICE – BAKOV B, muži 22:23 (9:13)

Veselý M. 9, Holý 5, Veselý T. 4, Jandus Petr 4


ŘEVNICE – BAKOV A, muži 4: 28

Holý 2, Veselý T. 1, Veselý M 1.
Starší žáci si pojistili vítězství ve své kategorii.


Po úspěchu mladších žáků, vyhráli svou kategorii i starší žáci, když v rozhodujícím zápase porazili Bakov na jeho půdě. I oni si tak vybojovali právo na účast na Mistrovství republiky.


ŘEVNICE - BAKOV, starší žáci 18:16 (10:10)

Sestava a branky našich žáků: Dudek- Procházka, Štech Jakub, Holý Petr, Král Karel- Veselý Petr 8, Štech Jan 4, Jelínek Michal 4, Král Tomáš 2.


Poslední zápasy krajského přeboru se odehrají na našem hřišti proti hostům z Podlázek.


V Žatci jsme si zavzpomínali na chuť vítězství.

Mokrý terén a míč vadil kupodivu více domácím.


V neděli 18. května jsme vyrazili za vydatného deště do Žatce, abychom se utkali s tamtím družstvem Šroubáren. Žatec bojuje o každý bod, který by ho mohl uchránit sestupu a zdatně mu k tomu pomáhají hostující litvínovští hráči.


Šroubárna Žatec – NH Řevnice 12:18 (4:7)


Mokrá tráva a míč bývají většinou vodou na mlýn našich soupeřů. Tentokrát to však vypadalo, že žábry máme my a žatecké frustrovalo mokro mnohem více, když tresty z prostředka a jeden pokuťák hodili zcela mimo branku. V útoku se nám dařilo přehrávat domácí obranu, ale bohužel z tutovek na středu brankoviště jsme zasahovali pouze domácího brankáře, to vše v první půli. Do druhé půle se útočná hra domácích zlepšila a naši útočníci nestíhali odpovídat. Stav se rychle chystal k obratu 10:11. Malou změnou v obraně se nám podařilo žatecké zabrzdit a v útoku přicházely lepší a lepší akce s mnohem lepší koncovkou než tomu bylo před přestávkou. Nutno dodat, že jsme většinu branek dali ze hry, jen pár z rozehraných volných a trestných hodů a pouze jediný přímo z trestu (také jediný přímo střílený trest). Proti tomu domácí skórovali především z trestných hodů a ze tří proměněných šestek. Ze hry jim toho naše obrana s brankářem Zeleným v zádech mnoho nepovolila.

Sudí Adámek z Přeštic zapadl skvěle do bojovné hry obou družstev.Nejmladší házenkáři jedou znova na Mistrovství ČR.


V neděli 18. května hrálo družstvo mladších žáků poslední dva zápasy oblastní soutěže středočeského kraje, ve kterých rozhodlo o své další účasti na Mistrovství ČR mladších žáků, které se tentokrát hraje v Brně!

Se svým největším rivalem družstvem Bakova měli naši žáci vyrovnanou bilanci, jedno vítězství, jedna remíza, jedna porážka a mírně pasivní skóre. Aby se znovu po roce mohli účastnit vrcholné celorepublikové soutěže museli tedy Bakováky porazit! A to se jim na neutrální půdě pražských Spojů pod vedením trenérské dvojice Veselý – Holý také povedlo.

Připomeňme, že stejné družstvo v loňském roce na Mistrovství ČR, které se hrálo také v Brně, vybojovalo bronzové medaile.

Na Spojích nastoupili naši žáci v sestavě Martin- Derco, Holý, Najman- Veselý Petr, Štech Jan, Jelínek Michal, Kraus.


NH Řevnice – Sokol Bakov 23:18

Branky tohoto rozhodujícího zápasu stříleli: Veselý a Štech po 8, Jelínek doplnil 7.


NH Řevnice – Sokol Podlázky 21:8

Tady se vítězství očekávalo a také přišlo. Štech 9, Jelínek 6, Veselý 5, Kraus 1


To mladší žačky DTJ se se svou soutěží loučí s opačného konce tabulky, ale vzhledem k tomu, že je to jejich první házenkářský rok, můžeme ho považovat za úspěšný, protože pouze v jediném utkání nedokázaly vstřelit ani gól , a navíc jednou dokázaly porazit zkušenějšího soupeře z Čakovic.


DTJ Řevnice – Sokol Březno 4:9

Náš nejmladší tým zatím stále sbírá své první úspěchy a každá vstřelená branka je vítězně oslavována. Děvčata hrála v sestavě Šťastná, Matoušková, Nováková, Lacigová K., Lacigová T., Smrčková L. 1, Vintrová A. 1, Humlová M. 2, Mandlíková.


Litohlavy nám rozebraly obranu na puclíky.

Jediný útočník soupeře přestřílel celý náš útok.


V neděli 11.5. jsme v zápase II. ligy hostili rozjeté družstvo Litohlav. Litohlavy sice v prvních jarních kolech ztratily 3 body, ale ve dvoukole přehrály Přeštice i Tymákov. A bohužel ve velkém stylu pokračovaly i na našem hřišti, kdy naší obranou neudržitelný střelec hostí Radek Tycar sám vstřelil 20 gólů a zbývajících třináct hráčů na hřišti mu dělalo křoví, nebo se podílelo na efektech a titulcích. Rozhodčí Kotlář z Krčína byl bez práce.


NH Řevnice – TJ Litohlavy 19:29 (9:15)


Našemu útoku se sice tentokrát dařilo přehrát obranu soupeře, ale přesto zůstalo mnoho šancí neproměněno a každá minela hrála do karet hostujícímu útoku, který proměnil 93% střel na branku.

Příště zajíždíme do Žatce, kde už skutečně budeme hrát na rozhraní druholigového propadliště.


Starší žáci znovu vítězně.


V neděli se rovněž na našem hřišti hrály zápasy oblastního přeboru. Muži hráli dvakrát se střídavým úspěchem proti A a B družstvům Modřan a starší žáci si upevnili dalším vítězstvím vedoucí pozici na čele tabulky a směřují tak na mistrovství republiky (teoreticky jim zbývá získat jeden bod ze dvou posledních zápasů), kde se střetnou s vítězi ostatních oblastních soutěží.


NH Řevnice – Spartak Modřany, st.žáci 23:13


NH Řevnice B – Spartak Modřany A, muži 15:12


NH Řevnice B – Spartak Modřany B, muži 15:20


Mizérie A- týmu pokračuje.

Po prohře v Mostě, ztrátě bodu doma s Újezdem, přišly další dvě těžké rány.


Dvoukolo 3. a 4. května bylo nad naše momentální síly. V Nezvěsticích nás roztrhali na kousíčky nedávní dorostenečtí mistři republiky. Krok jsme s nimi dokázali držet pouze do stavu 7:7. Ejpovice už „konečně“ dopilovali svou obrannou taktiku a bylo po nás. Bohužel nás už lehčí zápasy nečekají. O propadu k sestupovým příčkám rozhodnou následující dva zápasy nejprve doma s družstvem Litohlav a po té v Žatci.


Sokol Nezvěstice – NH Řevnice 23:17 (14:10)


Sokol Ejpovice – NH Řevnice 14:8 (5:2)


Při všem tom kompostu, kterým se momentálně áčko brodí, je štěstí v tom, že se nedaří ani dalším favoritům. Přeštice vyhrály pouze jedno z prvních čtyř kol, Litohlavy ztratily se Spojemi(!) a Všenice taky zaváhaly ve dvou zápasech. Tabulka se pěkně naštosovala a prvních sedm týmů se schovalo do dvoubodového rozdílu.


Tříbodové dvoukolo na závěr

Poslední dva zápasy byly asi nějtěžší, ve 20té minutě by každý sázel proti nám, v 60té by si rval vlasy


Mrazivý víkend 20.-21. října strávili naši druholigoví borci na Rokycansku. V sobotu hráli na hřišti navrátilce do II. ligy ze západočeského oblastního přeboru Sokola Osek u Rokycan a v neděli na písku Všenic, které tři roky hráli nejvyšší soutěž.

V obou zápasech proti staronovým týmům druholigové soutěže se nám dlouho rozkoukával útok, proti Oseku to chvilku trvalo i obraně, ale vše se v dobré obrátilo.


Sokol Osek u Rokycan – NH Řevnice 18:18 (10:6)

Sestava a branky našich: Zelený, Jandus- Leinweber, Kokeš, Hartmann P., Parkán- Zavadil 8, Smetana 7, Hartmann J. 2, Sviták 1, Dlouhý.


Osek vládne obrovskou palebnou silou. O tom už se mohl přesvědčit nejeden soupeř a tohle zjištění čekalo i nás. Osek se do naší obrany zakousl bez skrupulí, obrana domácích překvapila náš útok vysunutou obranou a rázem jsme prohrávali 8:2! To bylo zhruba ve dvacáté minutě. Pak jsme se oklepali, byli trpělivější v útoku a pozornější v obraně i brance a do přestávky jsme korigovali na 6:10. Po pětiminutové pauze jsme se do oseckých obuli zase mi a otočili jsme disciplinovanou hrou na 13:12, v tu chvíli byla celá lavička Oseka na nohou a nechápavě povykovala na své hráče a hlavně na rozhodčího. Za stavu 14:13 pro nás jsme dvakrát ztratili chybnou přihrávkou a osečtí ranaři přetočili skóre na 15:14. Jednobrankový náskok si domácí drželi až do stavu 18:17, kdy minutu před koncem rozehrávali v naší třetině trestný hod. Aby neztratili balon, přišel jim za půlku pomoci i brankář. Vystresovaný rozehrávající útočník mu nezapomněl nahrát, ale na to číhal náš Ondra Smetana a špatnou rozehrávku na posledního zachytil a před faulujícím brankářem posunul míč na brejk Tomáše Svitáka. Ten donesl bodovanou branku do sítě. Na to jsme si vyžádali timeout, během kterého trenér Zuska určil jasnou taktiku: „Nesmí projít!!!“. Povedlo se i za cenu žluté karty pro Svitáka. Domácí lavička i diváci tomu nemohli uvěřit a na adresu hajzla rozhodčího a za*ranejch Pražáků si ulevovali tím nejsprostším výrazivem dokud jsme neopustili jinak příjemný sportovní stánek.


Druhý den na nás čekaly Všenice a jejich střelci. Na začátek 6:2 a začal stíhací závod našich útočníků, kteří se zase dlouho rovnali s vysunutou obranou domácích. Do poločasu se povedlo náskok domácích smazat a ve druhém poločase už to byl koncert naší obrany se sólistou Milanem Zeleným v brance. Útok trpělivě přidal potřebné branky a bylo hotovo.


TJ Všenice – NH Řevnice 13:15 (10:9)

Sestava a branky našich: Zelený, Jandus- Leinweber, Kokeš, Hartmann P., Parkán- Zavadil 6, Erhart 4, Smetana 3, Hartmann J. 2, Sviták, Dlouhý.


Přezimujeme tedy na krásném druhém místě a to jen díky skóre. Navíc jsme jediný tým bez porážky, ale za to rekordmani v počtu jednobodových zisků. V souvislosti s počtem remíz v naší skupině II. ligy se nabízí srovnání se skupinou východní, kde se na remízy prostě nehraje.


Upracované vítězství

Povinné body od posledních Spojů nás stály hodně sil


14/10/07. Po „pohárové přestávce“ jsme k zápasu II. ligy zajížděli na trávník pražských Spojů. Ač jsou Spoje poslední s jediným bodem, mají třetí nejlepší obranu, která těží ze hry velmi rychlého, agresivně a záludně hrajícího beka, jenž dokáže při trestných hodech zaskočit i za brankáře. Naštěstí pro nás se útok Spojařů celý podzim na hřišti spíš trápí, ale i on dokáže rozdat dost ran, zvlášť ve chvíli, kdy se nedívá rozhodčí.

Zkrátka jeli jsme k těžkému utkání a po vyčerpávajícím taktickém boji jsme jej zvládli. Všichni hráči dokázali zápas odehrát se zaťatými zuby až do konečného hvizdu. Po zkušenostech s tímto týmem jsme věděli, že nesmíme podcenit žádnou situaci a, že stav našeho zdraví je podmíněn dostatečným brankovým rozdílem. Víme, co přemotivovaní domácí dokáží. Naštěstí se výboje jejich negativních emocí soustředily pouze na výkon rozhodčího pana ing. Josefa Popelky (dlouholetého svazového předsedy). My tohoto rozhodčího známe velice dobře. Jeho posuzování stejné situace může mýt různá rozuzlení bez toho, aniž by chtěl někomu stranit. Domácí to neunesli a my splnili svou povinnost.


TJ Spoje Praha – NH Řevnice 12:16 (7:10)

 

Sestava a branky našich: Zelený, Jandus- Leinweber, Knajfl, Hartmann P., Parkán- Zavadil 6, Smetana 5, Hartmann J. 3, Bělohlávek 1, Sviták 1, Erhart..


Příští týden jedeme na Rokycansko odehrát poslední dva zápasy podzimní části druhé ligy. Na asfalt do Oseka, který vládne momentálně druhým nejlepším útokem a v neděli na písek do Všenic, které dva roky hrály I. ligu a na domácím hřišti jsou pro druholigové týmy neporazitelné.


Zlepšená hra obrany + Zelený = 4 body

Hostili jsme nejlepší útok Přeštic a nejlepší obranu Tymákova, přesto jsme vybojovali dvě vítězství


Poslední zářijový víkend jsme přivítali na domácím hřišti vedoucí celek II. ligy, ambiciózní Přeštice s nejlépe střílejícím útokem a s třetí nejlepší obranou, a den poté přijel exligový Tymákov s nejlepší obranou (brankářem), ale s druhým nejhorším útokem. My jsme před tímto dvoukolem vládli druhým nejlépe střílejícím útokem, ale naší obraně scházel jen jediný gól k tomu, aby byla nejhorší. Tato utkání slibovala vyrovnané boje s těžko předvídatelným rozuzlením. Utkání vyrovnaná byla a rozuzlila se v náš prospěch.


NH Řevnice – TJ Přeštice 22:17 (8:6)

Sestava a branky: Zelený- Leinweber, Knajfl, Hartmann P., Parkán- Zavadil 7, Bělohlávek 6, Hartmann J. 4, Erhart 3, Dlouhý 2.


Do prvního poločasu jsme skvěle vstoupili, když modřanské trio Dlouhý, Erhart, Bělohlávek třikrát prostřelili brankáře hostí, který byl vystřídán. Na druhé straně se hostům střelecky nedařilo po individuálních akcích. Stav 3:1 se držel poměrně dlouho, neboť na druhého brankáře už se nám nedařilo, ten chytil i pokutový hod a pak několikrát zázračně vykryl. V této fázi hry hosté na jediný útok stáhli skóre na 5:5. Střídání útoku přineslo kýžené ovoce a Zavadil s Hartmannem a Bělohlávkem našli recept, jak mladého gólmana hostí překonat. Hostující útok si naopak nevěděl rady s výborně chytajícím Zeleným v brance. K tomu se tentokrát přidala i obrana, která mnohokrát čistě odebrala hostům míč a dokonce i těm odraženým šla vstříc. Ve druhé půli se hosté přiblížili na rozdíl jediné branky 10:9, ale od té chvíle jsme dokázali držet dvoubrankový náskok a na každý gól soupeře jsme vzápětí odpověděli. Hosté byli velmi nervózní a stupňovali své stížnosti na rozhodčího (za to byli odměněni dvěma žlutými kartami), na diváky i na pořadatele, ale bylo jim to málo platné, rozhodčí jejich tlak ustál a my rovněž. Anketu o nejlepšího hráče zápasu po zásluze vyhrál náš „B“rankář Milan Zelený.


NH Řevnice – Sokol Tymákov 14:13 (8:7)

Sestava a branky: Zelený, Jelínek- Leinweber, Knajfl, Hartmann P., Parkán- Zavadil 7, Hartmann J. 4, Erhart 2, Bělohlávek 1, Dlouhý, Sviták.


Tymákov stojí hlavně na výkonech obětavého brankáře a střeleckém duu Šrailů, kteří hrají po zraněních trochu v útlumu. Zápas byl od začátku do konce vyrovnaný a spíše byl koncertem obou brankářů. O dvě branky jsme se utrhli až 6 minut před koncem (13:11). Tento stav vydržel čtyři minuty, kdy hosté stáhli o branku, ale minutu a půl před koncem jsme dali vítěznou branku, která hosty přesvědčila o jejich porážce a dvacet sekund před koncem už přidali pouze kosmetickou třináctou branku.

Oba víkendové zápasy jsme vyhráli díky bojovným výkonům, během kterých jsme se vyvarovali fatálních chyb. Základnou těchto úspěchů však byl hlavně nestárnoucí brankář Milan Zelený.

II. liga příští týden odpočívá a poté už nás čekají tři zápasy hrané pouze na venkovních hřištích, ale velmi horkých. Spoje, Osek a Všenice.

V sobotu se na našem hřišti hraje osmifinále Českého poháru mužů, kde se utkáme s dalšími čtyřmi druholigovými soupeři. Jak už to tak bývá, do těchto soubojů nastupují družstva oslabena o hostující hráče a s náhradníky v základních sestavách. Nejinak tomu bude i v našem týmu.


4. remíza z 5 zápasů

V Litohlavech jsme sehráli podobný zápas jako loni se stejným výsledkem


V sobotu 15. září jsme jeli na hřiště Litohlav, které v loňské sezóně ztratili na domácím písku pouze dva body za dvě remízy. Jednu remízu u nich udělaly Čakovice a druhou my při skóre 22:22. Průběh zápasu byl letos podobný a s nachlup stejným výsledkem.


TJ Litohlavy – NH Řevnice 22:22 (10:10)

Sestava a branky: Zelený, Jandus- Knajfl, Kokeš, Hartmann P., Smrčka- Zavadil 11, Smetana 6, Knýbel 3, Sviták 2, Hartmann J.


Nevím jak popsat již čtvrtou remízu z pěti kol a tak mohu jen napsat, že to byl velmi vyrovnaný zápas od začátku do konce. Ačkoliv to nevypadá, naše obrana zahrála jeden ze svých nejlepších zápasů i bez distancovaného Leinwebera. Zelený v bráně několikrát zázračně vyrazil a skvěle záplatoval nedorozumění v obraně. Tady musím připomenout, že beka hrál Jakub Knajfl a záložníky nerozehraní Kokeš s Hartmannem, kteří měli za posledního tři čtvrtě roku za sebou po jednom tréninku a jednom zápase.

Útok se zpočátku zápasu nedokázal příliš prosadit přes silově hrající obranu. Postupem času však donutil domácí obránce k chybám. Do poločasu jsme dokázali srovnat skóre a přiměli jsme domácího trenéra ke změnám v obraně a pak ještě dvakrát. Ve druhém poločase jsme získali útočnou převahu a dokázali se dostat na výhodný stav 19:17. Bohužel po dvou neproměněných tutovkách a slepých přihrávkách jsme domácím přepustili vedení 20:19. Naštěstí jsme se ještě dokázali zvýšenou bojovností nadechnout ke třem srovnáním stavu. Ještěže jsou Litohlavy na tom s taktickou disciplínou stejně jako my – na štíru.

Pokud tedy pomineme průběh závěru zápasu, s bodem musíme být spokojeni. Snad se nám podaří příští víkend na domácím hřišti plně bodovat aspoň s nováčkem z Žatce.


V oblastním přeboru se nám dařilo


V sobotu hrálo béčko mužů na dobříšské umělé trávě proti béčku Staré Hutě. Velmi improvizovanou sestavu Starohuťáků naši muži jednoduše (tedy nejprve naši prohrávali 6:1) přehráli 17:13.

V neděli čekaly dva mistráky na domácím hřišti na naše mladší žáky, kteří nejprve remizovali s Bakovem 19:19 a poté porazili žáčky Podlázek 24:12. Znovu to vypadá, že budou naši mladší žáci svádět boj o přebor republiky zase s Bakovem.


Do třetice remíza

S Nezvěsticemi jsme ztratili bod, Ejpovice nám ho vzít nedokázaly


O víkendu 8.-9. září jsme hostili dva nevyzpytatelné soupeře. Značně omlazené Nezvěstice nám již minulý rok předvedly, jak s námi umí zatočit a Ejpovice mají stále přehnané ambice na lepší zítří, které věští na základě dobře hrající obrany.


NH Řevnice - Sokol Nezvěstice 21:21 (11:9)

Sestava a branky: Zelený, Jandus- Leinweber, Knajfl, Parkán- Bělohlávek 8, Zavadil 6, Knýbel 5, Erhart 1, Hartmann 1, Dlouhý.

 

Po zkušenostech z minulého ročníku, kdy Nezvěstice do svého týmu více prosazovaly dorostenecké mistry z roku 2005, kteří nám nasázely 45 gólů proti našim 47, jsme opět očekávali gólovou přestřelku. A skutečně nám dlouho trvalo se od hostí střelecky odpoutat. To se nám podařilo na začátku druhého poločasu, kdy jsme vedli 16:11. To ale na bojovného ducha soupeře nestačilo a po pár našich chybách hosté srovnali krok a dokonce nám mohli vzít oba body. Škoda, ztratili jsme další bod z vyhraného zápasu.

V neděli k nám přijel ejpovický tým, jenž v sobotu porazil trápícího se nováčka z pražských Spojů. K našemu zápasu s Ejpovicemi přikládám komentář z ejpovického Webu a doplňuji, že hosté si neustále ztěžovali na výkon rozhodčího, ačkoliv ten proti nám nařídil 4 pokutové hody a proti reptajícím hostům žádnou.


NH Řevnice - Sokol Ejpovice 18:16 (10:9)

Sestava a branky: Zelený, Jandus- Leinweber, Knajfl, Parkán, Hartmann- Zavadil 8, Sviták 6, Hartmann 3, Bělohlávek 1, Erhart, Dlouhý.

Ejpovický obránce Ondřej Šik tedy píše: „Nabuzeni a podpořeni dobrým sobotním výkonem jsme v nedělním ránu odcestovali do rodiště Martiny Navrátilové – do Řevnic. Domácí zatím z třech zápasů vytěžili tři body za tři remízy. Tým byl oproti minulé sezóně oslaben o dva mladé záložníky, na hře Řevnic však žádná ztráta v obranné fázi nebyla nijak zřetelná. Naopak útok byl posílen o tři hráče Modřan. Trio Erhart-Bělohlávek-Dlouhý mělo dát útoku Řevnic novou svěží krev s jasným cílem, atakovat ty nejvyšší příčky. Ejpovicím se na tohoto tradičního účastníka druhé ligy nikdy nedařilo, ale do žádného zápasu nelze jít s nadměrnými obavami a se sklopenou hlavou. První minuty byly v režii Řevnic. Klasická „Zavadilovská“ hra, nám tak dobře známá, slavila hned od prvních minut úspěchy. Naopak kompaktní obrana Řevnic nedávala takřka žádný prostor pro naše útočné kombinace. Po několika zaváháních jsme dokázali srovnat krok a dohnat brankovou ztrátu. Poločas byl pouze s deficitem jedné branky 9:10. Trio z Modřan jsme naprosto smázli, tento útok nás ničím neohrožoval, s prvním útokem jsme měli o poznání více starostí.

V druhé půli srovnal i rozhodčí Tausche metr na posuzování hry záložníků a my dostali novou chuť do hry. Bohužel jsme dokázali hrát dobrou hru pouze několik minut. Poté následovala šňůra gólů Řevnic, na kterou jsme nedokázali dostatečně pohotově odpovídat. To byl zlomový okamžik celého utkání. S vysunutou obranou na útočníka Františka Zavadila jsme slavili pouze střídavé úspěchy. Až v posledních deseti minutách jsme náš obranný systém založený na poloosobní obraně dovedli k dokonalosti. Řevnice technickými chybami ztrácely balóny, ale jejich vysoký náskok jsme v závěru pouze korigovali na 16:18.“

Tolik tedy ke dvoukole. Příští týden jedeme na horký písek do Litohlav, které sice nemají dobrý vstup do sezóny, ale doma byly loni neporazitelné.

Do sezóny vstoupila i další družstva bojující v oblastním přeboru. Mladší žáci a žačky bojovaly proti žačkám Čakovic stejně jako muži B (tedy ti bojovali taky proti mužům Čakovic). Svůj zápas vyhráli pouze ml. žáci.

V Újezdě taky 18:18.

Zápas měl stejný průběh a výsledek jako s Mostem, jen vyšší tempo.


V neděli 2. září jsme zajížděli ke druhému zápasu II. ligy do Plzně-Újezda, kde jsme se utkali se záložním týmem loňského mistra ligy. Soupeř splnil naše temná očekávání a vypomohl si reprezentačním útočníkem Františkem Kotyzou.


TJ Plzeň-Újezd – NH Řevnice 18:18 (11:9)

Sestava a branky: Jandus, Jelínek- Leinweber, Knajfl, Smrčka, Parkán- Erhart 5, Dlouhý 4, Zavadil 3, Smetana 3, Bělohlávek 2, Hartmann 1.


Do obrany se nám vrátil Jakub Knajfl, trenér Rudolf Zuska mohl rovněž nasadit celý modřanský útok, který narozdíl od řevnických útočníků, dokázal držet krok se soupeřem. Domácí měli ze začátku velkou převahu a naši zadáci nevěděli, kam dřív skočit. Až do stavu 15:15 jsme soupeře jen doháněli, pak jsme se dokázali utrhnout na 17:15, ale soupeř stáhnul na 17:17 a 18:18. Tento stav vydržel celé tři minuty až do konce utkání.

Snad se nám podaří do příštího domácího dvoukola více sehrát při standardních situacích a zlepšit obrannou činnost.

Nezvěstice jsou velice silný tým, což dokázaly i v tomto kole, kdy porazily ambiciózní Přeštice. Ejpovice po loňské záchraně očekávají vzestup formy a po porážce Tymákova se chystají i na nás.


Na úvod remíza – spravedlivá!

Zápas s Mostem probíhal přesně podle rčení:

každý chvilku tahá pilku“.

V neděli 26. srpna začal pro naše muže boj o druholigové body a na úvod hostili na svém hřišti soupeře, s nímž měli z minulého ročníku zápornou bilanci. A těžký zápas byl očekáván i tentokrát, hlavně kvůli absenci našich obránců (Kokeš skončil, Knajfl na dovolené a Hartmann ještě utírá malejm Angličanům zadky). Nastoupit jsme měli i bez brankáře, pouze s veteránským obráncem Pavlem Jandusem, neboť brankář Luboš Jelínek se ošklivě pořezal nožem na sýr. Naštěstí se na poslední chvíli zjevil v šatně Milan Zelený, kterého aspoň pro tento zápas umluvil trenér Rudolf Zuska (na turnaji starých gard). V útoku zase chyběl nejlepší střelec ze hry Pavel Knýbel, jenž si dává roční pauzu, kvůli pracovnímu vytížení. Na pomoc nám přišli modřanští útočníci Dlouhý a Bělohlávek, který už kdysi nastupoval ve II. lize za DTJ. (Z Modřan jsme „koupili“ celé útočné trio Dlouhý-Bělohlávek-Erhart, které bylo v loňské sezóně postrachem II. ligy a na podzim nastřílelo nejvíce gólů.).

Baník Most už delší dobu staví na rychlých mladých hráčích a v útoku jim navíc pomáhá zkušenost veterána Pavla Gombára. Most sice hrál na jaře o udržení, ale i proto, že se dokázal po promarněném podzimu zvednout a v silné konkurenci obstát (my jsme v Mostě prohráli 21:17), bude tento tým těžkým soupeřem pro všechny účastníky II. ligy.


NH Řevnice – Baník Most NH 18:18 (8:8)

Sestava a branky: Zelený, Jandus- Leinweber, Smrčka, Parkán- Zavadil 9, Smetana 4, Bělohlávek 3, Hartmann 2, Dlouhý, Sviták (nezasáhl do hry).


Hosté měli lepší začátek a po chvíli vedli 3:1. My jsme se sice v útoku sehrávali, ale i přes několik nepřesností jsme dotáhli na 3:3. Tento stav vydržel hodně dlouho, chybovali hosté i my, dokonce jsme neproměnili šestku. Až do poločasu si žádný soupeř nevypracoval náskok a každé odskočení o jednu branku, bylo následujícím útokem smazáno. Teprve na začátku druhé půle se nám zadařilo i přes vyloučení našeho obránce zvednout se na 11:8, ale následná nedorozumění v útoku a technická chyba nás připravily o možnost znervóznět soupeře. Ten naopak dotáhl a najednou tahal za delší konec tkaničky. Pak až do stavu 18:18 jsme mazali soupeřova jednobranková vedení. Za tohoto stavu 15 sekund před koncem zahrávali hosté trestný hod, rozehráli až na zcela nekrytého Gombára, který se svou poslední střelou zmýlil, když nevyzrál na riskantně chytajícího brankáře Janduse. Tomu se ještě podařilo rozehrát přes celé hřiště na Zavadila, ale ten přijímal přihrávku se závěrečným hvizdem sudího Lišky z Božkova a tak se soupeři rozešli smírně a bylo vidět, že za bod jsou oba rádi.

Příští neděli nás čeká velmi těžký soupeř v Plzni-Újezdě, kde si místní béčko rádo na začátku sezóny vypomáhá hráči z Áčka. Poté na domácí půdě přivítáme Nezvěstice, které nám na jaře sebraly body a definitivně odstavily od možnosti postoupit do I. ligy.Memoriál Roberta Tauscheho všichni přežili.


V sobotu 25.8. před otevřením ligových soutěží se na našem hřišti sešla družstva starých gard Staré Hutě a našich. Na poslední chvíli svou účast odvolalo družstvo Ždírce a tak naši borci museli postavit dvě družstva, aby se mohlo hrát turnajově. I přesto, že měli naši muži v turnaji početní převahu, putovní pohár nakonec získala garda Staré Huti, jejímuž („Existuje vůbec takové slovo?“) kapitánovi Frantovi Peškovi předal pohár osobně starosta Řevnic Miroslav Cvanciger, který převzal nad turnajem záštitu.Žádné komentáře