22.-23.5.2010 - II. liga

Přivezli jsme 4 povinné body

TJ Všenice – NH Řevnice 14:17 (8:12)

Sokol Stupno – NH Řevnice 16:18 (10:11)

O víkendu 22.-23.2010 jsme zajížděli na hřiště dvou týmů ze druhé poloviny tabulky. Na všenickém písku odehráváme vždy vyrovnané duely, neboť těžký terén je nakloněn spíše obranné hře domácích. Stupno je sice už jistým sestupujícím, ale ani toto družstvo se nedá podceňovat, o čemž jsme se přesvědčili právě v neděli.

Branky: Hartmann 8, Knýbel 6, Zavadil 3

Ve Všenicích jsme dobře začali a v první půli jsme si zadělali na vysoké skóre, bohužel se nám nedařilo proměňovat tresty, s nástupem do druhé půle se tento problém prohloubil a navíc nám to tam přestalo padat i ze hry. Jako vyměněný do druhé půle však nastoupil rozhodčí Hynek Sladký, který náš útok hodně potrápil zvláštními výroky, a za odvetné komentáře jsme viděli dvě žluté. Nejprve Zavadil, jenž skládací metr sudího Sladkého tradičně komentuje již od roku 1993, kdy mu svými fantaskními výroky vyrazil dech poprvé. Následoval obránce Smrčka, pro kterého to byla karta rudá. To se událo za stavu 14:14. V oslabení jsme hráli pouze minutu a půl, když domácí útočník zcela nepochopitelně napadl našeho obránce Hartmanna a zametl s ním hřiště. Červená karta pro domácího hráče byla následována přeskládáním metru pana Sladkého a my jsme si v pohodě dokráčeli pro vítězství.

V neděli jsme jeli na gumu do Stupna, které staví svou útočnou hru na stále vynikajícím střelci Mirkovi Krocovi, v bráně pak je hlavně psychickou oporou brankář Stanislav Nový. Tito dva musí celou dobu krotit partu věkově, herně i duševně nevyrovnaných hráčů.

Branky: Hartmann 6, Knýbel 6, Zavadil 6

Ve Stupně nám nejvíc potíží nadělaly dlouhé ruce obránců, které nás zachycenými přihrávkami nepouštěly do jistých šancí, ve druhé půlce se nám navíc přestalo dařit z trestů. Naštěstí pro nás se konečně brankáři Zelenému podařilo chytit několik střel Krocovi a spol. a obrana přidala několik bloků a čistě získaných balonů. Stále jsme si udržovali náskok dvou branek a v útoku jsme se snažili udržet míč co nejdéle pomocí rozehrávaných trestů. Ubíhající čas přinášel do hry domácího útoku více nervozity a nepřesnosti při zakončování. Vítězství to bylo poměrně vyčerpávající, do hry se dostali všichni hráči. V obou zápasech jsme hráli pouze s jedním brankářem Milanem Zeleným, který hrál s bolestí v zádech, ale v klíčových momentech dokázal zatnout zuby.

Poděkovat musíme řevnickým fans, kteří dokázali ve Stupně vytvořit řevnickou diváckou kulisu, na kterou si po zápase ztěžovali domácí hráči svému vedoucímu. Našimi fandy byli starší žáci Řevnic, kteří v sobotu porazili vedoucí celek Bakova.