Aktuálně, články, komentáře

20.6.2010 - PČR mladšího žactva

Na poháru mladších žáků ve Vracově jsme neuspěli, žačkám se dařilo obdobně 

Mladším žákům scházely síly chybějících spoluhráčů

Ve čtvrtek 17.6. se naši nejmladší házenkáři chystali k odjezdu na Pohár ČR mladších žáků do jihomoravského Vracova. Krátce před odjezdem je však zastihla zpráva o tom, že...

Na poháru mladších žáků ve Vracově jsme neuspěli

Mladším žákům scházely síly spoluhráčů

 

            Ve čtvrtek 17.6. se naši nejmladší házenkáři chystali k odjezdu na Pohár ČR mladších žáků do jihomoravského Vracova. Krátce před odjezdem je však zastihla zpráva o tom, že dva jejich spoluhráči leží v horečkách. Před autobusem zůstal stát jen základní počet sedmi hráčů a dvou vedoucích, kteří uvažovali o zrušení zájezdu, neboť absolvovat tak náročný výběrový turnaj pouze v základní sestavě je čirý hazard. Nadšení sedmi statečných a přímluva rodičů však přebily racionální uvažování a do Vracova se přeci jenom vyrazilo. Vedoucí Petr Holý, a Tomáš Smrčka tedy doprovázeli sestavu: Martin Lukáš- Moravevec Dominik, Sedláček Daniel, Karpíšek Pavel, Jandus Lukáš, Huml Marek a kapitán Filip Edl.

            Turnaj začal v pátek ráno a pro naše barvy celkem radostně, když jsme získali bod s družstvem severočeské Louky. To bylo ovšem vše. Úzký kádr nedovoloval žádný zásah do sestavy, ani promluvy k hráčům. V sobotu přišla aspoň dobrá zpráva společně s posilou v postavě Pavla Janduse, kterého přivezli rodiče Filipa Edla. I přes možnost střídání se na průbězích našich utkání mnoho nezměnilo a náš nadšeně hrající tým skončil na posledním místě. Herně sice příliš nezaostával, ale velkou slabinou zůstávala střelba. Obrannou činnost vyšperkoval druhým místem v anketě „Nejlepší brankář“ náš Lukáš Martin.

 

NH Řevnice – SKNH Louka        6:6 (1:2),     branky: Edl 3, Huml 3.

NH Řevnice – TJ Ejpovice          8:17 (4:10), branky: Edl 4, Huml 2, Martin 2.

NH Řevnice – Sokol Opatovice  2:9 (1:4),    branky: Edl 1, Sedláček 1.

NH Řevnice – Sokol Vracov       5:12 (3:8), branky: Edl 3, Huml 1, Sedláček 1.

NH Řevnice – Sokol Svinov        5:16 (4:8), branky: Edl 3, Sedláček 1, Jandus P. 1.

NH Řevnice – Sokol Ostopovice 2:10 (1:6),     branky: Edl 1, Sedláček 1.

 

Stejně se (ne)dařilo i žačkám na domácí půdě

 

         Ve stejném termínu se v Řevnicích odehrál Pohár ČR mladších žaček, kterého se zúčastnila i naše děvčata. Byla to pro ně první velká zkušenost a snad je ani vysoké porážky a poslední (očekávané) místo v celorepublikovém vrcholném turnaji neodradí od dalšího sportování.

 

NH Řevnice - TJ Stará Ves          5:8       

TJ Avia Čakovice - NH Řevnice 12:5     

Sokol Opatovice - NH Řevnice   20:5     

TJ Plzeň-Újezd - NH Řevnice     16:6     

NH Řevnice - TJ Sokol Vracov   7:17     

NH Řevnice - KNH Litvínov       4:13 (3:5)       

 

            Všechny tyto neúspěchy však vysoko přebíjí vystoupení našich starších žáků, kteří o týden dříve přivezli z PČR zlatý pohár.

            Těchto posledních 14 dní bylo velmi náročných pro vedoucí a trenéry, kteří se kromě svých svěřenců věnovali náročné organizaci všech tří mládežnických akcí. Poděkovat je také potřeba řevnické škole, která poskytla ubytování a jídelnu při pořádání PČR mladších žaček.

Žádné komentáře