Aktuálně, články, komentáře

18.3.2012 - Finále ZHP dorostenců

Finále Zimního halového poháru dorostenců v Žatci 2012

"BRONZOVÉ DĚTI"

Zimní halový pohár ČR starších žáků ve Staré Vsi 2012
(Sepsal trenér Tomáš Veselý)
V neděli 18. 3. 2012 vyrazilo družstvo dorostenců národní házené v sestavě BÍL ADAM – DERCO MARTIN – MACH MICHAL, KRAUS VOJTA, HOLÝ PETR, MARTIN LUKÁŠ, FARANA MARCO, JELÍNEK MICHAL, ŠTECH JAN A VESELÝ PETR na halové mistrovství ČR do Žatce, kam jsme se probojovali vítězstvím v krajském halovém přeboru. Byl to náš první velký turnaj v kategorii dorostenců. Jelikož hrajeme v této kategorii prvním rokem tak jsme si žádné velké naděje na konečný úspěch nedělali. Hrát na republikové úrovni proti nejstarším dorostencům je úplně něco jiného než u nás v kraji, a tak konečné třetí místo je naprosto senzační.
 
Na začátku turnaje nás čekal velice tvrdý, nesmlouvavý a místy až zákeřný Baník Most. Na naše rozkoukání ve vyšší kategorii asi vůbec nejhorší soupeř, kterého jsme mohli dostat a tak prohra 6 : 9 byla hodně krutá a bolestná. V druhém zápase jsme narazili na severomoravské Albrechtičky a po vyrovnaném průběhu nakonec smolně prohráli 8 : 9. Ale potom se děly věci opravdu neuvěřitelné. Začala nám být nakloněna štěstěna a my zvítězili po taktickém výkonu nad domácím Žatcem 9 : 8, což nás povzbudilo a jak se říká nakoplo. Dále jsme ve velice pohledném a útočném utkání přestříleli Jihlavu 11 : 10. V dalším zápase jsem téměř prokaučoval zápas s východočeským Podhorním Újezdem, ale chlapci mě podrželi a proměněným trestným hodem po skončení utkání jsme těsně zvítězili 10 : 9. A to nejlepší na závěr bylo utkání s vítězem mistrovství družstvem z Příchovic. Jejich hráči nás nazvali dětmi a neskutečně nás podcenili. Naše „děti“ to zřejmě hodně naštvalo a během zápasu makaly jeden za druhého, žádný míč pro ně nebyl ztracený, neustále se vzájemně povzbuzovaly a odměnou jim byla senzační výhra 11 : 9 a bronzové medaile z halového mistrovství republiky pro rok 2012.
A je to naše !
 
Celkově jsme nastříleli 55 branek o které se podělili: Marco Farana 2, Michal Jelínek 11, Jan Štech 26 a Petr Veselý 16.
 
 
"Halové mistrovství ČR" dorostenců v Žatci 2012
 
ŘEVNICE : MOST   6 : 9 ( 3 : 5 )
ŠTECH JAN 4, JELÍNEK MICHAL 2
 
ŘEVNICE : ALBRACHTIČKY 8 : 9 ( 4 : 4 )
ŠTECH JAN 3, JELÍNEK MICHAL 2, VESELÝ PETR 3
 
ŘEVNICE : ŽATEC 9 : 8 ( 8 : 6 )
ŠTECH JAN 5, JELÍNEK MICHAL 1, VESELÝ PETR 3
 
ŘEVNICE : JIHLAVA 11 : 10 ( 7 : 6 )
ŠTECH JAN 5, JELÍNEK MICHAL 2, VESELÝ PETR 4
 
ŘEVNICE : PODHORNÍ ÚJEZD 10 : 9
ŠTECH JAN 5, JELÍNEK MICHAL 2, VESELÝ PETR 1, FARANA MARCO 2
 
ŘEVNICE : PŘÍCHOVICE 11 : 9
ŠTECH JAN 4, JELÍNEK MICHAL 2, VESELÝ PETR 5
 
 
CELKOVĚ BRANKY  55 , ŠTECH JAN 26, JELÍNEK MICHAL 11, VESELÝ PETR 16, FARANA MARCO 2
 
SESTAVA : BÍL ADAM – DERCO MARTIN – MACH MICHAL, KRAUS VOJTA,                                                    HOLÝ PETR, MARTIN LUKÁŠ, FARANA MARCO, JELÍNEK MICHAL, ŠTECH JAN A VESELÝ PETR
Zimní halový pohár ČR starších žáků ve Staré Vsi 2012
 
         V sobotu 17. 3. 2012 vyrazilo družstvo starších žáků národní házené v sestavě Martin Lukáš – Jandus Pavel, Jandus Lukáš, Moravec Dominik, Šnajberk Vojta, Sedláček Daniel, Kraus Vojta,      Holý Petr, Farana Marco, Edl Filip na finále Zimního halového poháru ČR do Staré Vsi nad Ondřejnicí, kam jsme se probojovali vítězstvím v krajském ZHP.
Naši si pro velký úspěch nejeli, přesto se čekalo trochu víc, než konečné 6. místo! Ani jednou jsme nevyhráli, získali jsme jen dva body za remízy se Žatcem a Krčínem.
 
NH Řevnice – TJ Šroubárna Žatec 7 : 7
NH Řevnice – TJ Vřeskovice 4 : 10
NH Řevnice – Sokol Krčín 10 : 10
NH Řevnice – TJ Stará Ves 10 : 12
NH Řevnice – Sokol Ostopovice 6 : 12
NH Řevnice – SK Studénka 4 : 9
 
         V celku vyrovnané výsledky s kvalitními soupeři napověděli, že musíme přidat v trénincích, hlavně v obraných řadách včetně brankáře, ale vzhledem k tomu, že si zahráli všichni, i ti mladší není třeba lámat hůl! Vyšší pílí se na letním mistrovství určitě zlepšíme. Podmínkou však bude dohrát jarní část soutěže a probojovat se do konečných bojů.
Žádné komentáře