10.-12.6.2011 - Mistrovství ČR starších žáků

Starší žáci mají stříbrné medaile z Mistrovství ČR

Aktualizace 14.6.2011

Řevničtí starší žáci přivezli stříbro z Mistrovství ČR

Neobhájili sice titul ze Zimního halového poháru, ale jsou vícemistry ČR

Starší žáci bojovali ve dnech 10.-12. června na Moravě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí o titul mistra republiky v národní házené! Na mistrovství odjeli v sestavě: Lukáš Martin, Adam Bíl, Martin Derco, Michal Mach, Vojtěch Kraus, Petr Holý, Jan Petříš, Petr Veselý, Michal Jelínek, Jan Štech. Vedeni byli Tomášem Veselým a Petrem Holým. S týmem odjela i družina řevnických diváků.

V prvním utkání se naši utkali s pozdějším vítězem celého mistrovství družstvem Příchovic.

Řevnice – Příchovice 25:30 (14:14)

Branky: Veselý 11, Jelínek 6, Štech 7, Kraus 1

Rychlé a útočné utkání s vyrovnaným soupeřem. Utkání jsme začali dobře a rychle se ujali vedení až na 5:1, pak jsme začali ztrácet na poločasových 14:14. Ve druhém poločase už jsme se do vedení nedostali a soupeř nám utíkal. Bohužel jsme nedokázali ubránit a přestřílet velmi dobrého útočníka Tomáše Andrlíka, který celkově sám nastřílel 84 branek ze 123, které Příchovice vsítily.

Řevnice - Veselí nad Moravou 28:17 (13:8)

Branky: Štech 12, Holý 7, Veselý 4, Jelínek 3, Kraus 2

Velmi slušný zápas, ve kterém jsme si spravili chuť po předcházející prohře. Opory mohly šetřit síly, vynikli převážně náhradníci na jednotlivých postech. Jednodušší utkání jsme od začátku měli pod kontrolou a náskok jsme jen navyšovali.

Řevnice - Stará Ves nad Ondřejnicí 22:21 (8:12)

Branky: Jelínek 8, Veselý 7, Štech 7.

Infarktové utkání, ve kterém se oba celky střídaly o vedení. V závěru poločasu nám soupeř utekl na rozdíl tří branek. Ve druhém poločase si ještě o jednu polepšil a pro nás se situace značně komplikovala a trenéři už s vítězstvím příliš nepočítali. V posledních šesti minutách se stal zázrak. Naši nesmírnou bojovností v závěru dokázali nemožné a zápas otočili a o jedinou branku vyhráli.

Řevnice - Žatec 30:18 (15:12)

Branky: Veselý 15, Štech 6, Jelínek 5, Kraus 2, Holý 2.

Druhý z papírově slabších soupeřů sice kousal, ale vítězství jsme si nemohli dovolit utéct a tak jsme stříleli až na konečných třicet branek.

V neděli jsme pak sehráli přímý souboj o 2. místo s družstvem Lázní Bělohrad!

Řevnice - Lázně Bělohrad 17:16 (8:9)

Branky : Veselý 6, ,Štech 6, Jelínek 5.

Velice vyrovnané utkání do poločasu pro nás nepříznivým stavem jsme ve druhém poločase opět dokázali obrátit a v závěru uhájit jednobrankové vítězství. Hoši děkujem!

Stará Ves ještě dokázala porazit Příchovice a tím nám trochu nahrála, ale jiný zázrak se nekonal. Mistrovství vyhrály Příchovice před Řevnicemi a Bělohradem.

Na prvenství jsme tedy kvůli porážce z prvního utkání nedosáhli, ale stříbro z Mistrovství ČR je největším úspěchem řevnické mládežnické házené za posledních (asi) 29 let. (Sepsal Holý P. a col.)