Aktuálně, články, komentáře

1.-2.5.2010 - II. liga

Plánované dva body jsme přivezli

Dva body jsme zamýšleli přivézt z Ejpovic, nepovedlo se, o to urputněji jsme je chtěli z Tymákova

První květnový víkend jsme navštívili týmy dvou sousedních obcí na Plzeňsku. Doufali jsme v zisk dvou bodů z Ejpovic, které se potácejí na chvostu tabulky. Naopak v Tymákově býváme proti domácím chudými příbuznými, ale rozložení sil bylo opačné.

Sokol Ejpovice – NH Řevnice 20:18 (12:10)

Branky: Knýbel 7, Zavadil 7, Smetana 4

Dále hráli: Zelený, Benda- Leinweber, Smrčka, Hartmann P., Knajfl, Švarc, Hartmann J.

V Ejpovicích jsme se v obraně nějak nepotkali s míčem hlavně v první půli a to se pro osud utkání ukázalo jako rozhodující faktor, kromě toho se nám ve druhé půli nedařilo proměňovat slušné střelecké příležitosti z krajních pozic brankoviště. Svými výroky znervózňoval naši obranu a brankáře také rozhodčí, který několikrát (celkem 6x) nařídil proti nám pokutový hod, aniž by bylo jasné, za co. Inu, co. My jsme v útoku zahrávali pokuťák jediný. A po bodech byla veta.

Sokol Tymákov – NH Řevnice 13:14 (6:7)

Branky: Zavadil 7, Knýbel 4, Hartmann 3

Dále hráli: Zelený, Benda- Leinweber, Smrčka, Hartmann P., Knajfl, Švarc, Veselý.

V Tymákově, jenž měl před tímto utkáním s tříbodovou ztrátou na první Žatec postupovou ambici, jsme se snažili držet krok s domácími střelci a to se nám povedlo, po skvělých zákrocích obrany se nám zadařilo ještě v první půli ranný nepříznivý vývoj utkání otočit a od té doby tahal domácí tým za kratší konec špagátku. Díky skvělému domácímu brankáři Václavu Majerovi se ještě domácí nadechli při stavu 9:9, ale tymákovští útočníci si vybrali žákovské chyby na několik utkání dopředu a náš útok tak dostal zadarmo šanci na zvýšení skóre na 11:9, 13:11, 14:12. V té chvíli předváděl skvělé zákroky i náš brankář a všichni obránci s bekem Smrčkou v čele. Na druhé straně hřiště náš útok unavenou domácí obranu škubal na kousky jednoduchou hrou a střídáním rytmu. Vypracovali jsme si stoprocentky na prostředku, 88,5 % z nich však pochytal, pro některé nepřekonatelný, brankář Majer. Utkání prakticky rozhodlo množství chyb domácích útočníků, kteří se několikrát vůbec nepotkali s jednoduchou přihrávkou, ale i závěrečné chyby upocené tymákovské obrany.