Aktuálně, články, komentáře

Nový příspěvek

Na 17 branek se dá vyhrát i prohrát.

Oba zápasy dvoukola pro nás začaly špatně, ale jeden jsme dokázali vyhrát.

O víkendu 13. a 14. září jsme ve druholigovém dvoukole na domácím hřišti přivítali nezvěstické mladíky a nováčka soutěže z Rožmitálu pod Třemšínem.

NH Řevnice – Sokol Nezvěstice 17:14 (9:10)

Nezvěstice jsme v loňském roce nedokázali porazit a očekávali jsme příval branek a tušili jsme, že pokud nedáme aspoň 20 branek, nemáme šanci vyhrát. První poločas nám dal za pravdu. Již v první půli reagoval trenér na vývoj zápasu stažením Zavadila ze hřiště (do té doby tam byl stejně pro parádu) a beka poslal na střed hřiště. Tyto dvě změny byly pro další vývoj utkání rozhodující. Ve druhé půli ještě nezvěstičtí dvěma rychlými brankami posunuli ukazatel skóre na 9:12, ale od té doby jsme utkání začali obracet. Mladý útok hostí se zbrklou a nepřesnou střelou začal zbavovat míčů a naši útočníci naopak trpělivou hrou získávali pevnou půdu pod nohama. Hostující útočníci stále nedbali taktických pokynů trenéra a svůj tým připravili o vítězství.

NH Řevnice – Spartak Rožmitál 17:18 (8:10)

S neznámým soupeřem jsme si nevěděli rady hlavně v obraně. Naši obránci nedokázali fyzicky vyspělejší útočníky udržet v brankovišti a ti trestali každé zaváhání. V útoku jsme se nedokázali prosadit hlavně střelecky a proto jsme v průběhu prvního poločasu prohrávali 4:9. Do přestávky jsme ještě snížili a po přestávce se nám podařilo srovnat na 10:10, ale Rožmitál vzápětí zvýšil na rozdíl jedné branky. A tak to bylo až do 26. minuty a stavu 17:18. Útok Rožmitálu podržel necelé 4 minuty míč v útoku a půjčil nám ho až na závěrečné 4 sekundy. Rožmitál zaslouženě vyhrál a předvedl velice sympatický výkon, doufejme, že nebudeme jediní, komu vzal oba body.