Aktuálně, články, komentáře

Nový příspěvek

Turnaj starých gard „Memoriál Roberta Tauscheho“ vyhráli řevničtí senioři.

I házenkáři jdou na prázdniny. V sobotu 28.6.08 ukončili házenkáři pololetí velice vydařeným turnajem starých gard. I počasí bylo milosrdné a v přijatelném teple nám dovolilo celý turnaj odehrát. Turnaje se zúčastnila 4 družstva: EJPOVICE, STARÁ HUŤ, a dvě družstva řevnických „junioři“ kolem 40 let a „senioři“nad 50 let.
            Turnaj byl zahájen netradičně zápasem Řevnice „senioři“ proti Staré Huti, obě tato družstva byla starší oproti zbývajícím družstvům. Také padly návrhy, abychom odehráli dva zápasy spolu a dva ti mladší s Ejpovicemi, jenže turnaj je turnaj a tak se hrálo každý s každým. Jediným kompromisem bylo zkrácení hrací doby z plánovaných 2x20 minut na 2x15 min.
             V tom zahajovacím utkání jsme šli do vedení učebnicovým padáčkem Petra Holého a k tomu jsme přidali další tři branky a vedli jsme v poločase 4:1. Ve druhém poločase se nám přestalo dařit a soupeř korigoval výsledek na konečných 7:5. Naše branky nastříleli Holý 4, Zrostlík 2, Svoboda 1.
            Následovalo utkání juniorů s Ejpovicemi. Velice kvalitní utkání srovnatelné s ligovým zápasem. Naši mladíci si udržovali jednobrankové vedení, aby nakonec zvítězili 12:10 (6:6) Branky dali Ledvina 7, Tichý 4 a Hartmann M. 1. Po krátké přestávce nastoupili znovu mladíci proti Staré Huti a opět vyhráli, tentokrát 8:3 (4:1). Branky: Ledvina 4, Klimt 2 a Tichý 2.
            Další zápas seniorů proti Ejpovicím, obávané utkání vyšlo v začátku lépe našemu družstvu a náskok jsme dokázali uhlídat a dotáhnout do vítězného konce 8:4 (4:3). Branky: Zrostlík, který na rady trenéra střílel menšímu brankáři pod břevno a trefil se 5 x, Holý přidal 2 a Svoboda 1 branku .
            Bylo tedy jasné, že o putovní pohár budou bojovat oba domácí celky. Napětí tohoto souboje vyplnil souboj Ejpovic proti Staré Huti. Ejpovice si jasným vítězstvím zajistili 3. místo. A už tady byl souboj o vítězství. Účet tohoto utkání opět otevřel Holý, vzápětí šli senioři do dvoubrankového vedení Svobodou, do poločasu upravil stav Roman Tichý na 2:1. Po poločase Zrostlík zvýšil stav na 3:1, ale Ledvina odpověděl, že se mladíci nevzdávají. Holý dal čtvrtou branku a pak předváděl v brance Rudla Zuska, co ještě dnes umí, dostal sice branku od Romana Tichého, ale ta byla poslední. Pak už senioři jednobrankové vedení udrželi a mohli se radovat z vítězství 4:3 i z konečného prvního místa v turnaji.
            Ceny, které nám věnovalo město, přišel předat sám starosta pan Miroslav Cvanciger. Děkujeme. Nejlepšími hráči na jednotlivých postech byli vyhlášeni v brance m.n.h. Rudolf Zuska, obránce V. Bernášek z Ejpovic a útočník Luděk Zrostlík, nejvíce branek nastřílel Tomáš Ledvina a to 12. Turnaj se opravdu vydařil, jen škoda, že nebyla divácká kulisa taková jako třeba na lize, chyběla  i neúčast hráčů, na které chodíme koukat my starší. Kdo se přišel podívat, určitě nelitoval.Zdar dalším ročníkům.