Aktuálně, články, komentáře

Nový příspěvek

5.10. jsme se vrátili z druholigového dvoukola pouze se dvěma body, výborným výkonem obrany jsme sahali po čtyřech bodech

Dvoukolo na půdě plzeňských sousedů Ejpovic a Tymákova přineslo ve dvou těžkých zápasech pouze dva body. Náš do té doby nejproduktivnější útok měl narazit na dvě nejlepší obrany loňského ročníku. V obou zápasech nás držela obrana. V Ejpovicích jsme finální náskok získali již v prvním poločase a v Tymákově jsme ještě 15 minut před koncem vedli o dva góly, ale dvě zranění útočníků nám zbortilo útočné snažení a zápas jsme ztratili. Do obou zápasů jsme šli znovu bez trenéra Rudly Zusky a i bez zkušeného útočníka Tomáše Svitáka, který je momentálně upoután na lůžko.

TJ Ejpovice – NH Řevnice 11:15 (3:7)

Ejpovice nás na začátku utkání trochu zaskočily trpělivou hrou útoku a očekávanou hrou obrany. Ve čtvrté minutě jsme prohrávali 2:0 a za celou tu dobu jsme útočili cca 20 sekund. Ejpovice stále pokračovaly ve stejném stylu, ale už se jim přestalo dařit proměňovat své šance, a my jsme už vpředu také nalezli cestu do sítě převážně ze standardních situací. Ve druhé půli jsme hned od počátku začali navyšovat svůj náskok až na 10:4. To už nevydržel trenér domácích a stáhnul z obrany pro nás nejnebezpečnějšího obránce a poslal ho do útoku, který působil spíše odevzdaně. Útočná hra domácích získala na nebezpečnosti a i na jejich straně začaly padat góly. My jsme v útoku trochu ubrali z koncentrace a několikrát jsme ztratili míč pouhou přihrávkou. Potřebný náskok jsme však díky skvěle hrající obraně a brankáři udrželi.

Sokol Tymákov – NH Řevnice 12:11 (4:6)

Ve velmi pracném utkání v Tymákově jsme znovu díky bezchybně hrající obraně sahali na vítězství a vedli jsme již 9:6, ale za stavu 7:5 se nejprve zranil náš nejlepší střelec Knýbel a za stavu 9:6 po dvou úspěšných trefách i střelec Smetana. Neuspořádaná a chybová hra zbylých útočníků vedla k obratu v zápase na 9:10 a 10:12 pro domácí. I přesto, že se do hry vrátil Knýbel, už jsme stihli pouze korigovat na konečných 12:11. V Tymákově se dá vyhrát na 13 gólů, my to tentokrát v útoku nezvládli hlavně díky zraněním a špatným výkonem „střelce“ Zavadila, na němž je již dlouhodobě znát, že dvoukola fyzicky nezvládá! Howgh!

Příští týden se vracíme do Ejpovic tentokrát na pohárový turnaj. Vzhledem k tomu, že béčko hraje mistrovské zápasy OP, pojede nás pouze minimální počet s minimálními ambicemi na úspěch.