Aktuálně, články, komentáře

Nový příspěvek

A jsme o týden dále na Mistrovství mladších žáků v Brně.
                                                                                                                                                 .

Ve čtvrtek 19.6 2008 jsme se sešli na řevnickém nádraží, ale do vlaku jsme nenastoupili. Nasedli jsme do dvou aut a vyrazili směr Brno, pro medaile. Do Brna jsme dorazili málo před druhou hodinou a tak jsme se šli vykoupat.
         V pátečním zahajovacím utkání nastoupili, proti soupeři ze severu Čech SK Louka. Střelecký účet celého mistrovství odstartoval ranou pod břevno Michal Jelínek, který v tomto utkání přidal dalších šest. Petr Veselý zatížil konto Louky svými 11 brankami a když „kamzík“ Vojta Kraus přidal 4 branky, zrodilo se krásné vítězství 23:14 po poločase 13:5.
         Po obědě nás čekalo družstvo domácích, tedy Draken Brno. Začátek byl v duchu dopoledního brankostroje a brzy jsme vedli 4:1, i když první branku dal soupeř. Do poločasu se mám však všechno sesypalo a poločasový účet byl nepříznivý o jednu branku 9:10 . Po poločase jsme ještě Jelínkem vyrovnali, ale to bylo vše. Nic se nám nedařilo a porážce nešlo zabránit. Největším nepřítelem  nám byly tyče soupeřovy brány a tak jsme nakonec podlehli 15:19. Branky stříleli Veselý 8, Jelínek 6 ,jednu přidal Vojta Kraus.
         V sobotním dopoledni nás čekal soupeř, se kterým jsme jako loni měli bojovat o medaile, Lázně Bělohrad. Také to byl boj na ostří nože a nejhezčí utkání celého mistrovství. Bohužel se k nám štěstí točilo a nepodařilo se nám jít do výraznějšího vedení a tak se poměr branek pohyboval od remizy k vedení o jednu branku. V závěru jsme pak vlastními chybami nechali soupeře odskočit a prohráli jsme o tři branky 18: 15 (8:7). Branky stříleli všichni, ale málo,Veselý 6, Kraus 5, Jelínek 3.
         V podvečer na nás čekali západočeši z Příchovic, doposud neporažený celek. Taky jsme se ho trochu zalekli a začátek se nám moc nepovedl a z 0:4 jsme se nedokázali odpoutat.Hru jsme sice vyrovnali, ale ty čtyři branky jsme smazat nedokázali a ve vynikajícím souboji jsme prohráli 16:25 (7:12), Jelínek 8, Veselý 7, Kraus 1. Sen o zisku medaile se ztrácel v nedohlednu.
         V neděli nás čekal souboj o medaili „bramborovou“ s Žeravicemi, loňským vítězem ze severní Moravy, který byl od druhého utkání oslaben o svého nejlepšího střelce Kašpárka pro zranění. Měli jsme tohoto soupeře jasně přehrát, ale trápení jsme si vybrali právě v tomto utkání a jen silou vůle jsme dokázali mírný náskok udržovat až do konce utkání. Výsledek utkání 15:12 (7:4) Tento výsledek nám zajistil 4. místo na mistrovství České republiky. Jeli jsme pro víc, ale soupeři medaile chtěli také. Ještě poslední branky oba střelci dali po 7 brankách jednu opět přidal „kamzík“.
         Za zmínku ještě stojí celkové hodnocení. Naše družstvo se líbilo a důkazem je skutečnost že: Jarda Najman je 3. nejlepším obráncem a Péťa Veselý 3. nejlepší střelec s 39 brankami a druhý nejlepší útočník, za což získal míč na házenou. To samé potkalo nejmladšího hráče turnaje, kterým byl Lukáš Jandus jako sedmiletý. Dovolím si na závěr poděkovat nejen rodičům, kteří nám pomohli s dopravou, ale hlavně Našim Novinám, které nám věnovaly malé pozornosti pro naše soupeře.