Aktuálně, články, komentáře

Nový příspěvek

Jak to dopadlo na mistrovství starších žáků v Dobrušce?

Překvapení se nekonalo, na úspěch jsme nedosáhli, ani jsme nic převratného nečekali, na toto mistrovství jsme jeli posbírat zkušenosti a zjistit na co máme v mistrovství těch mladších. To se mám určitě podařilo a důležité zkušenosti získali hlavně ti kluci. Výsledky jednotlivých utkání nejsou tak důležité a neodpovídají hře našich kluků. I přes výraznou únavu se zápas od zápasu dokázali zlepšovat.

Jaké jsou výsledky z Dobrušky:

První a zároveň zahajovací utkání s družstvem Šroubárny Žatec, než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme 0:3 a 1:7, v poločase 4:12. Konečný výsledek 8:26, zajímavostí je skutečnost, že jsme nedokázali dát branku ze hry, všechny padly z trestných hodů, 7 x se trefil Péťa Veselý a jednou novic Vojta Kraus.

V odpoledním utkání proti celku Ostopovic jsme se drželi celý první poločas. Po úvodní první brance jsme sice stále prohrávali, ale jen o dvě branky 4:6. Druhý poločas jsme však vůbec nezvládli a prohráli jsme 5:17. Tomáš Král dal 3 branky, dvě přidal Péťa Veselý.

V sobotu dopoledne nás čekal celek Opatovic nad Labem (budoucí vítěz). Trápili jsme favorita hodně dlouho. Sice jsme nevedli, ale drželi krok až do stavu 7:8, aby nám v závěru poločasu soupeř utekl až na 7:13. Druhý poločas nám soupeř zase jen unikal ve vstřelených brankách a výrazně nás přehrál 9:25.

V odpoledním utkání proti západočeskému týmu z Nezvěstic jsme předpokládali vyrovnaný průběh a snad i úspěch v podobě bodového zisku. Soupeř nám však utekl hned v úvodu a poločas skončil 4:10. Konečný výsledek pak zní 7:17. Branky padaly z našich rukou takto: Král 3, Jelínek 2 a Veselý také 2.

V posledním vystoupení našich nás čekal jeden z favoritů a dobrý celek ze severní Moravy Rokytnice. Naši vstřelili úvodní branku a pak následovala série nepřesností na obou stranách a následně jsme se dostali do role dotahujícího družstva. A přesto, že soupeř svůj náskok mírně navyšoval, naši se drželi statečně a také nastříleli nejvíce branek.Výborně střílel již lehce zraněný Michal Jelínek, který se prosazoval hlavně z větší vzdálenosti (škoda, že si začal věřit až v posledním zápase). Dal 6 branek, 5x se trefil Tomáš Král, který do útoku zaskočil za zraněného Jendu Štecha a držel se statečně.3x trefil stále více faulovaný Petr Veselý. A ještě výsledek 14:21 (6:12).

Na tomto mistrovství jsme toho výsledkově moc nedokázali, ale jak již bylo řečeno, šli jsme pro zkušenosti a to se určitě podařilo. Potěšující pro trenéry byl výrok samotných hráčů: „Schází nám fyzička“, který pronesli Martin Procházka s Karlem Králem a všichni s tím souhlasili.Věřme, že to mysleli vážně a něco s tím udělají, hlavně při trénincích.

Konečné šesté místo se očekávalo.Vítězství  si odnesly Opatovice n/L. druhá Rokytnice, třetí místo spadlo do klína Žatci. Snad Vám ještě může scházet výčet hráčů kteří v Dobrušce, městě F.L. Věka bojovali: brankáři Olda Dudek a Lukáš Martin, obránci Martin Procházka, Karel Král, Jára Najman, Petr Holý a Martin Derco, v útoku se pak střídali Tomáš Král, Michal Jelínek, Petr Veselý a “ kamzík“ Vojta Kraus .