Aktuálně, články, komentáře

Leden 2009

V lednu jsme s DTJ oslavili 80. výročí založení Lidového domu a rozjeli halové turnaje v házené.
 Házenkáři měli nebývale nabitý leden

Ještě neskončil ani leden, zima už asi končí. Zatímco si někteří ještě pořádně nezalyžovali, házenkáři začínají 83. házenkářskou sezonu. Začali brzy, ne však příliš úspěšně. Druholigové družstvo mužů v silně oslabené sestavě jelo bojovat do Plzně o účast v dalším kole Českého poháru, ale nevyhrálo ani jediné utkání a skončilo poslední a tedy před branami semifinále1). To náš nejmladší potěr si odehrál pěkný turnaj v naší nové hale, o který se postarali trenéři „Špuntů“ za účasti družstev Mostu, Čakovic a Řevnic odehráli dvoukolový turnaj mladší žáci i mladší žačky. V obou kategoriích odehrála naše družstva jedno utkání nerozhodně. Kluci další tři utkání vyhráli a skončili na prvním místě, děvčata naopak další tři prohrála a skončila na třetím tedy posledním místě2). Důležité však bylo, že se všem hra v novém prostředí líbila. Rovněž se vydařila i večerní zábava, kterou DTJ pořádala k 80-tému výročí otevření Lidového domu a jeho znovuotevření po rekonstrukci. Další turnaje budou následovat 7.2. oblastní kolo zimního poháru mladších i starších žáků v naší hale, následně pak 21.2. turnaj starých gard a 7. března budeme pořádat republikové kolo zimního poháru mladších žáků. Vedení družstva mladších žáků pevně věří, že kluci do toho dají všechno a nedopadne to jako na posledním tréninku nebo snad ještě hůř jako v případě několika starších žáků, kteří své spoluhráče opustili v půlce rozehrané soutěže. HoP.

1)Sokol Stupno - TJ Přeštice 9:16 (4:8)
NH Řevnice - TJ DIOSS Nýřany 15:23 (4:10)
Sokol Bakov - Sokol Stupno 17:10 (10:4)
TJ Přeštice - NH Řevnice 15:13 (9:5)
TJ DIOSS Nýřany - Sokol Bakov 14:5 (8:3)