Mistrovství České republiky mladších žáků v Mostě

Naši žáčci nezklamali ale ani nepřekvapili

(+upravený článek)

Nezklamali ale ani nepřekvapili

Řevničtí mladí házenkáři odjížděli ve čtvrtek 18. června 2009 v 15.15 do severočeského Mostu, který se stal dějištěm Mistrovství ČR mladších žáků. Do Mostu dorazili relativně brzy a tak si zašli na hřiště, kde se jim podařilo ztratit jeden z dovezených míčů.

K pátečnímu rannímu nástupu se dostavilo 11 hráčů + doprovod. Na místě jsou: brankář Lukáš Martin a hráči Pavel a Lukáš Jandusové, Dan Sedláček, David Kodaj, Adam Sudek, Petr Holý, Vojta Kraus, Lukáš Petřík, Marek Huml a kapitán Filip Edl. Po nástupu žáci shlédli čtyři naše soupeře, aby pak s pátým svedli první souboj. Čekali nás jihomoravské Ostopovice.

NH Řevnice – TJ Sokol Ostopovice 17:25 (10:16) Branky: Holý 8, Kraus 6, Edl 3.

Stejně jako starším žákům i nám unikl začátek utkání, ale od stavu 2:6 už byl souboj vyrovnaný. Bohužel pouze do poločasu, místo nástupu přišel útlum a šňůra sedmi branek soupeře nás posílá do role poraženého. Nepomohla ani změna na postu beka.

NH Řevnice – SK Studénka 10:19 (6:12). Branky: Holý 5, Kraus 4, Petřík 1.

Odpoledne na nás čekal další moravský celek SK Studénka. O poznání vyspělejší družstvo, přesto se ujímáme vedení 1:0 a 2:1, ale herně i fyzicky zdatnější soupeř obrátil výsledek a naši chlapci s ním dokázali držet krok jen do stavu 5:6. Změna na obraně nic nepřinesla a další prohra byla na obzoru .

NH Řevnice – Baník Most NH 13:17 (7:8). Branky: Holý 9, Kraus 4.

Vyspali jsme se dobře a natěšeně jsme nastoupili do prvního sobotního utkání s domácím Mostem. Jenže se nám moc třásli kolena a po deseti minutách jsme prohrávali 1:4. Oddechový čas nás trochu srovnal a šli jsme dokonce na chvilku do vedení, to jsme však do poločasu stihli ztratit. Ve druhé polovině utkání jsme zase přestali plnit své úkoly a soupeř nám znovu uniká až o čtyři branky. Následně rozhodčí vylučuje dva hráče soupeře v krátkém časovém rozmezí, nedokážeme však využít početní převahu a prohra byla nablízku.

NH Řevnice – TJ Vřeskovice 10:17 (8:10). Branky: Holý 5, Kraus 5.

V odpoledním utkání na nás čekali západočeské Vřeskovice. Úvod utkání nebyl z našeho pohledu špatný, ba naopak celý první poločas jsme se se soupeřem přetahovali o vedení. My jsme ale naposledy vedli 7:6, třemi brankami v řadě si vřeskovičtí zajistili klid v šatně. Druhý poločas nám už došly síly a odevzdaně jsme dohráli utkání, vstřelit dvě branky za druhý poločas je hodně málo.

Po skončení sobotního programu se hrálo propagační utkání kluků, kteří se na hřiště při bojích o body moc nedostali, tentokrát nazvané „Východ – Západ“. Z našich řad si toto „výběrové“ utkání zahráli David Kodaj, Adam Sudek, Marek Huml a Lukáš Petřík. Naši kluci se neztratili a velkou měrou pomohli svému družstvu k jasnému vítězství.

Východ- Západ 2:7 (1:5). Branky: Huml (Řevnice) 2, Hájek (Vřeskovice) 2, Doubrava (Most) 2, Petřík (Řevnice ) 1.

NH Řevnice – Sokol Krčín 3:15 (0:8). Branky: Holý 2, Kraus 1.

V neděli nás v posledním našem zápase očekával jeden z favoritů turnaje, Východočeši z Krčína a náš úspěch se nepředpokládal, kluci však řekli: „Vyhrajem!“. Jenže začátek utkání byl hotová katastrofa. Ani jeden útočník neměl sílu dohodit do branky a poločasový účet hovoří za vše: 0:8!. A to se dařilo brankáři Lukáši Martinovi, jinak mohl být účet ještě hrozivější. Druhý poločas se hra zlepšila, ovšem výsledek už se nedal zachránit a vysoká prohra se nedá ničím omluvit.

Vzhledem k síle soupeřů jsme jistě nezklamali, ale původně jsme jeli pro lepší umístění. Takový je sport. Někdo musí vyhrát, jiný prohrát a šesté místo pro náš věkový (výškový a hmotnostní) průměr není špatné! Bude potřeba zkvalitnit fyzickou a hlavně morální přípravu. Věřte spolu s námi, že se nám to podaří.

Titul MČR získala Studénka, druhé místo a stříbrné medaile patří Krčínu a bronzoví jsou kluci z Ostopovic, bramborovou braly Vřeskovice. Před námi skončil domácí Most. Šesté místo na světě patří hráčům NH Řevnice. Určitého ocenění jsme se však také dočkali. Třetím nejlepším brankářem byl vyhlášen náš brankář Lukáš Martin. Na nejlepšího střelce sahal i Petr Holý, ale protože alternoval i na obraně, kde se také objevil na bodovaných místech, nedokázal této prestižní mety dosáhnout. No a nejmladším účastníkem Mistrovství byl Řevničák Adam Sudek.

Mnoho dalších fotek na:

(Zatím, bez korektury, nechávám promlouvat syrový text P. Holého.)

Řevničtí mladí házenkáři odjíždějí ve čtvrtek v 15.15 Ano je to stejný začátek jako minulý týden s rozdílem, že tentokrát směr Most a jsou mladší. Jedou také na své mistrovství v národní házené. V Mostě jsme celkem brzo a tak jdeme na hřiště a jedna malá nepříjemnost , hned jsme ztratili míč Jedenáct hráčů + doprovod jsou na místě brankář Lukáš Martin a hráči Pavel a Lukáš Jandusové, Dan Sedláček , David Kodaj, Adam Sudek, Petr Holý, Vojta Kraus, Lukáš Petřík,Marek Huml a kapitán Filip Edl .

Páteční ráno začalo nástupem . Po něm jsme shlédli čtyři naše soupeře abychom s pátým svedli první souboj.Tentokrát soupeříme s jihomoravskými Ostopovicemi. Stejně jako starším i nám uniká začátek utkání a začínáme hrát až za stavu 2:6, a pak určitě vyrovnaně. Poločas je o čtyři branky a začátek druhého naznačuje vyrovnání jenže místo nástupu přišel útlum a pak následuje výpadek a šňůra sedmi branek soupeře nás posílá do role poraženého.Nepomohla ani změna na postu beka přesto byl Petr Holý nejlepším střelcem.

NH Řevnice – TJ Sokol Ostopovic 17 : 25 (10 : 16 ) Branky: Holý 8, Kraus 6 , Edl 3.

Odpoledne na nás čekal další moravský celek SK Studénka . O poznání lepší družstvo přesto se ujímáme vedení 1:0 a 2:1 a pak následuje dotahování soupeře až do stavu 5:6 a pak nám utíká na poločasových 6:12. Opět změna na obraně, nic nepřinesla a další prohra je na obzoru .

NH Řevnice – SK Studénka 10: 19 ( 6 : 12) Branky:Holý 5, Kraus 4,Petřík 1

Vyspali jsme se dobře a natěšeně jdeme do prvního ranního utkání s domácím Mostem. Jenže se nám moc třesou kolena a po deseti minutách prohráváme 1:4. Oddechový čas nás trochu srovnal a jdeme dokonce na chvilku do vedení, to jsme do poločasu stihli ztratit. Ve druhé polovině zase přestáváme plnit své úkoly a soupeř nám znovu uniká až o čtyři branky. Následně rozhodčí vylučuje dva hráče soupeře v krátkém časovém rozmezí, nedokážeme však reagovat a vzniklé situace jsme nedokázali využít a prohra je nablízku.

NH Řevnice – Baník Most NH 13 : 17( 7 : 8) Branky : Holý 9, Kraus 4

V odpoledním utkání nás čekají západočeší Vřeskovic . Utkání nebylo špatné,ba naopak celý první poločas vyrovnáváme dokonce se nám podařilo jít do vedení 7:6 , vzápětí však dostáváme 3 branky za sebou a ztratili jsme šanci. Druhý poločas nám opět došli síly a odevzdaně dohráváme utkání dvě branky za druhý poločas je hodně málo

NH Řevnice –TJ Vřeskovice 10 : 17 ( 8 : 10 ) Branky : Holý 5, Kraus 5 Opět se hrálo propagační utkání kluků, kteří se na hřiště při hře o body na hřiště moc nedostanou tentokrát nazvané východ- západ .Z našich řad si zahráli David Kodaj, Adam Sudek, Marek Huml a Lukáš Petřík. Kluci se neztratili a velkou měrou pomohli svému družstvu k jasnému vítězství a zahráli si dostatečně

Východ- Západ 2 : 7 ( 1 : 5) Branky :Huml( Řevnice ) 2, Hájek (Vřeskovice) 2, Doubrava (Most ) 2, Petřík (Řevnice ) 1.

V posledním utkání nás čeká jeden z favoritů turnaje východočeši z Krčína a velký úspěch se nečeká kluci však řekli, že vyhrajou Hrajeme až jako poslední zápas a tak máme mnoho času s probudit , rozcvičit a připravit se . Jenže začátek utkání je katastrofa. Ani jedn útočník nemá sílu dohodit do branky a poločasový účet hovoří za vše 0:8 a to se dařilo již zraněnému Lukáši Martinovi, jinak mohl být účet ještě hrozivější. Druhý poločas se hra zlepšila ovšem výsledek už se nezachránil a vysoká prohra se nedá omluvit ničím ,ani zraněními, ani nachlazením.

NH Řevnice – Sokol Krčín 3: 15 ( 0 :8 ) Branky : Holý 2, Kraus 1

Nezklamali jsme , ale naopak jsme na víc neměli. Jeli jsme však pro lepší umístění, ale takový je sport někdo musí vyhrát, druhý prohrát a šesté místo pro náš věkový ( výškový) průměr není špatný! Bude potřeba zkvalitnit fyzickou a hlavně morální přípravu. Věřte, že se nám to podaří.

Titul získala Studénka druhé místo a stříbrné medaile patří Krčínu a bronzoví jsou kluci z Ostopovic , bramborovou v Mostě brali Vřeskovice. Před námi skončil domácí Most.Šesté místo na světě patří hráčům NH Řevnice. Určitého odcenění jsme se však také dočkali Třetím nejlepším brankářem byl vyhlášen náš brankář Lukáš Martin.Na nejlepšího střelce sahal i Petr Holý, ale protože alternoval i na obraně (kde se také objevil na bodovaných místech) se mu této pocty nedokázalo dosáhnout. No a nejmladší účastník mistrovství byl řevničák byl Adam Sudek, byl rovněž odměněn.