Aktuálně, články, komentáře

2.-3.5.09 - II.liga

Ze dvoukola jsme přivezli aspoň dva body
 V Nezvěsticích jsme byli bez brankářské jedničky a v Rožmitále jsme dostali 3 červené karty

1. květnovou sobotu jsme zajížděli na hřiště ambiciózních Nezvěstic, které u nás na podzim prohráli jen díky labilitě jejich jediného střelce, jenž tenkrát nezvládl neprůstřelnost našeho Milana Zeleného v brance. Tentokrát jsme však dali naší brankářské jedničce volno, které trávil rybařením na Slapech, a do branky se postavil, jako už mnohokrát, obránce Pavel Jandus. Toho tentokrát opustilo při střelbě nezvěstického Nachtmana štěstíčko a nepovedl se mu jediný opravdický zákrok. Obrana zkoušela sice našemu “brankáři“ pomoci, ale výsledkem byly pouze tresty rozhodčího v podobě žlutých a červené karty včetně pokutových hodů. Náš útok dokázal domácí obranu trápit chytrou kombinační hrou, kterou však ve druhém poločase nedokázal brankově zúročit. K tomu se přidalo i zranění útočníka Smetany, jenž si dojel do střešovické nemocnice pro půlroční distanc s ramenní bandáží.

TJ Nezvěstice – NH Řevnice 27:20 (14:13)

Branky: Zavadil 11, Hartmann 6, Knýbel 2, Smetana 1

Hned druhý den v neděli jsme se podívali do Rožmitálu pod Třemšínem na asfaltové hřiště zdejšího Spartaku. Na podzim jsme doma s tímto útočně založeným týmem prohráli, ale tentokrát jsme v útoku odvedli lepší práci a domácí obraně se nepodařilo nabourat náš úspěšný herní styl. Naše obrana věděla, že bude mít hodně práce s domácími střelci, kteří si hned na podzim získali respekt všech druholigových obran, a od úvodu utkání domácí útok nijak nešetřila (ani domácí obrana nešetřila naše útočníky:-). Z toho však pramenila celkem tři oslabení našeho celku, dvakrát na 5 minut (na tři minuty souběžně) a jednou na 10 minut. Hra v oslabeních byla únavná a do hry se tak musel zapojit i náhradní útočník (za zraněného Smetanu) Michal Veselý, ten si nejprve zahrál na postu záložníka místo vyloučeného Hartmanna a na postu útočníka vsítil svojí první druholigovou branku a v tomto zápase naší dvacátou.

TJ Spartak Rožmitál – NH Řevnice 18:20 (9:13)

Branky: Zavadil 6, Hartmann 7, Knýbel 6, Veselý 1

V zápase jsme vedli do stavu 4:6, ale pak proběhla dvě naše vyloučení a domácí srovnali na 6:6 a na jeden útok se dostali i do vedení, ale přes pár chyb se nám hra stále dařila a do přestávky jsme domácí vrátili na zem. Na začátku druhého poločasu se nám podařil únik na 10:15 a tento rozdíl byl pro výsledek zápasu rozhodující, zvlášť, když nás ještě čekalo vyloučení na deset minut. Rozhodčí aspoň na posledních 5 minut vyrovnal poměr sil na hřišti, když vyloučil domácího brouska za otření Hartmannovy slzy hrstí. Ke konci zápasu vypadali domácí velmi unaveně a jakoby se jim jejich vlastní asfalt lepil na paty.