19.4.2009

Jarní část soutěží otevřelo mladší žactvo a druholigoví borci

V zahajovacím zápase II. ligy jsme utekli Žatci z lopaty.

Trápila nás koncovka v tutovkách na středu brankoviště.

V neděli 19. dubna 2009 jsme hostili mladý tým Žatce, který jsme na podzim na jeho hřišti porazili vcelku s přehledem. Tentokrát však bylo jaro, které je pro náš tým samo o sobě pohromou. Největším mínusem naší hry však byla přesnost střelby.

NH Řevnice – Šroubárna Žatec 17:15 (10:10)  Branky: Knýbel 8, Zavadil a Hartmann po 4, Smetana 1

Do utkání jsme vstoupili dobře a po šňůře tří gólů jsme se dostali do vedení na 3:1, ale pak začala přesnost střelby váznout a odražené míče vynášela obrana hostí do rukou svižně hrajícího útoku žateckých, který svou jednoduchou hrou zevnitř brankoviště motal hlavu naší obraně. Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok, který se nám v závěru poločasu podařilo srovnat.

Do druhé půle lépe vběhli hosté a znovu vedli o dvě branky, my jsme však skóre brzy srovnali a dostali se do vedení. Tento obrat neunesl mladý žatecký útok, který nedokázal udržet lehkonohý styl, kterým se prezentoval v prvním poločase a jeho hra se i díky atakům našich obránců stala těžkopádnější se zbrklejším zakončením i přihrávkou. V této fázi hry podtrhl nalomenou psychiku hostujícího útoku i náš brankář Milan Zelený, který vykryl šestku a několik trestných hodů.

Našemu útoku se nakonec díky dodržování taktických pokynů lavičky podařilo dvoubrankový náskok uhájit.

SOUSTŘEDĚNÍ NEJMLADŠÍCH HÁZENKÁŘŮ

Od pátku 17. dubna do neděle 19.4.2009 proběhlo soustředění „ŠPUNTŮ“ na házenkářském hřišti za účasti mnoha nových tváří a tří trenérek. Počasí nebylo zrovna ideální, ale na závěrečné mistrovské utkání už bylo skvěle. V neděli toto soustředění končilo utkáním DTJ proti NH, které se hrálo jako předzápas 2.ligy mužů. Výsledek zápasu se započítává do koedukované soutěže mladšího žactva (smíšená soutěž chlapců a dívek).

NH Řevnice – DTJ Řevnice 5:2 (3:0)  Branky: Holý 3, Filip Edl a Marek Huml po 1 a Markéta Humlová za DTJ vstřelila 2 branky.